25 Obserwuję
esterakram

esterakram

Teraz czytam

Cień wiatru
Carlos Ruiz Zafón, Beata Fabjańska-Potapczuk, Carlos Marrodán Casas

W pustyni i w puszczy

W pustyni i w puszczy - Henryk Sienkiewicz Sienkieiwcz robi za długie opisy. Strasznie mnie nudziły. Ale fabuła i postacie ciekawe.  

Ten obcy

Ten Obcy - Irena Jurgielewiczowa Długo się rozkręca, ale podobała mi się :)  

O psie który jeździł koleją

O psie, który jeździł koleją - Roman Pisarski To chyba najbardziej traumatyczna z książek z mojego dzieciństwa. Do dzisiaj płaczę na jej wspomnienie. Ale fajna lektura.  

Opium w rosole

Opium w rosole - Małgorzata Musierowicz Moja ulubiona z serii :)  

Nutria i nerwus

Nutria i Nerwus - Małgorzata Musierowicz Uwielbiam tę część :)  

Kubuś Puchatek

Kubuś Puchatek - Irena Tuwim, A.A. Milne Uwielbiam  

Kłamczucha

Kłamczucha - Małgorzata Musierowicz Uwielbiam ją. Czytałam ze trzy razy, jeśli nie więcej :)  

Jutro kiedy zaczęła się wojna

Jutro - Anna Gralak, John Marsden Ledwo zaczęłam, już mnie wciągnęło. To niesamowita książka. Zakupiłam 5 tomów i czekam aż do mnie przyjdą i będę mogła dowiedzieć się, co dalej.  

Dziewczynka z zapałkami

Dziewczynka z zapałkami - Hans Christian Andersen Smutna książka  

Dzieci z Bullerbyn

Dzieci z Bullerbyn - Astrid Lindgren Przeczytane i to nie raz. Ulubiona książka z dzieciństwa. Mogłabym ciągle do niej wracać :)  

Błękitny Zamek

Błękitny Zamek - L.M. Montgomery Piekna ksiażka :)  

Ania z Zielonego Wzgórza

Ania z Zielonego Wzgórza - L.M. Montgomery Czytałam w podstawówce:) Fajna książka, miło ją wspominam :)  

Intruz

Intruz - Stephenie Meyer, Łukasz Witczak Wciąga! niesamowicie! Czytając kolejne strony chce szybko przejść do następnych by wiedzieć więcej. Lekka, przyjemna, działa na wyobraźnie, ciekawa jestem co czeka mnie na końcu książki :) Jest genialna, uwielbiam ją i chcę przeczytać ją po raz kolejny i jeszcze raz i jeszcze raz :)  

Powrót do Stumilowego Lasu

Powrót do Stumilowego Lasu - David Benedictus, Mark Burgess, Michał Rusinek Jest przyjemna, zachowana w klimacie poprzednich książek. Jednak mimo wszystko oryginalne książki Milne są niezapomniane i w tej niestety czegoś brakuje.  

Igrzyska śmierci

Igrzyska Śmierci (Igrzyska śmierci, #1) - Suzanne  Collins, Piotr Budkiewicz, Małgorzata Hesko-Kołodzińska Ja też nie mogłam się oderwać. Jest genialna, prawdziwa, pokazująca do czego człowiek może się posunąć w swojej chciwości i nienawiści, żądzy władzy. Uwielbiam opisy, emocja jakie przekazała autorka. Siedziałam po nocach i czytałam po kolei wszystkie części. POLECAM  

Kosogłos

Kosogłos (Igrzyska śmierci, #3) - Suzanne  Collins, Piotr Budkiewicz, Małgorzata Hesko-Kołodzińska W tej części wszystko jest jeszcze bardziej spotęgowane: emocje, uczucia, miłość, nienawiść, okrucieństwo i... zaskakujące zakończenie. Są pewne rzeczy, których nie mogę wybaczyć autorce, ale może bez nich ta książka nie była by udana i prawdziwa.